HOW MUCH DOES IT COST?

ROAMING - We'll come to you and create a lesson to suit your palette and the time of year - Costs 150 euros per person for a minimum of 4 people. 

WE COOK FOR YOU - Lunch or dinner - we'll turn up with all the ingredients, cook it, serve it and even wash up! From 100 euros per person, also a minimum of 4. 

GROUPS - We'll find you a wonderful villa and fill your week with lessons, trips, meals out and more.....from 1600 euros per person for a minimum of 4 people.

SOMETHING THAT'S NOT ON THIS LIST......? Talk to us, we'll try and help if we can!!!!! 

Although the English translation is ‘The Marshes’, the landscape is far from soggy and ranges from the Adriatic Sea in the East to the Sibillini Mountains and Apennines. Le Marche is a beautiful mixture of beaches, rolling hillsides covered with vines and olives and dramatic mountain scenery.

 

The focus will very much be on local food and cooking, but we can also provide you with the opportunity to visit some local places of interest - usually with a food or drink theme and see how local produce like olives, cheese, pasta and meat make it from farm to kitchen.  All our outings are included in the price you pay - so no hidden extras to worry about.